Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Jednym z nieodłącznych elementów wyprawki dla niemowlaka jest pościel do łóżeczka. Jej wybór to podjęcie jednej z wielu ważnych decyzji, z racji tego, że wpływa na komfort snu maleństwa. Jaką pościel należy zakupić, aby niemowlakowi zapewnić jak najlepszy, wygodny i zdrowy sen? Zwrócenie szczególnej uwagi na kilka cech pomoże nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Co wchodzi w skład pościeli dla dziecka?

Elementów, która wlicza się w skład pościeli może być naprawdę wiele. Standardowe jednak są komplety dwuelementowe z poszewką na kołdrę i poduszką. Są też trzyelementowe, gdzie dodatkowym elementem jest pokrowiec na szczebelki. Komplet siedmioelementowy może zawierać śliniaczek, wypełnienie poduszki i kołdry. Najbardziej rozbudowane na rynku zestawy pościeli mają dziesięć elementów.

Rozmiar i kolor pasujący do łóżeczka

Pierwszy parametr, który powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając pościel dla dzieci do łóżeczka, to przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Najlepiej jakby pasował także do kołyski oraz wózka. Polecane rozmiary to 75×75, 90×120 lub 100×135. W przypadku tej ostatniej może okazać się przydatna dla dzieci do trzeciego roku życia. Kwestię koloru należy przemyśleć ze względu na brak barwników, których nie ma jasna poszewka. Pościel dla dzieci do łóżeczka prana jest często w wysokich temperaturach. Poszewki z bujnymi kolorami mogą stracić swój kolor.

Warstwa wierzchnia i wewnętrzna – materiał i wypełnienie pościeli

Wybór pościeli dla dzieci jest bardzo duży, stąd też występuje ich wiele rodzajów. Pościel dla dzieci do łóżeczka powinna być miła w dotyku, ważne żeby nie miała grubych szwów, które mogłyby podrażnić delikatną skórę dziecka. Nie należy kupować poszewek z guzikami, najlepiej sprawdzi się rozwiązanie ekspres. Najlepiej sprzedaje się pościel z bawełny, z bambusa, nieco gorzej satynowa i z kory. Jeśli chodzi o wypełnienie, to od niego zależy, czy pościel dla dzieci do łóżeczka będzie ciężka czy lekka, a także przewiewna lub ciepła. Ważne też, aby nie uczulała.

Related posts

Leave a Comment