Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem do stomatologa?

Wielu rodziców bagatelizuje konieczność leczenia stomatologicznego u swoich pociech. Powodem jest tu najczęściej błędne myślenie, że skoro zęby mleczne i tak wypadną, to ich stan można zignorować. Nierzadko kierujemy się tu również próbą uniknięcia rozwoju dentofobii u naszej pociechy, decydując się na zaczekanie z pierwszą wizytą do momentu, aż maluch osiągnie pewien wiek. Także i to myślenie jest błędne – to właśnie wczesne wizyty kontrolne pozwolą dziecku na poznanie gabinetu stomatologicznego z przyjaznej strony, kiedy nie istnieje jeszcze potrzeba borowania i wyrywania mleczaków. A kiedy nasza pociecha zacznie uskarżać się na dyskomfort w buzi, wybierzmy się do stomatologa dla dzieci w święta, nie czekając na nasilający się ból. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Pierwsze wizyty

 

Oswajanie dziecka z dentystą powinniśmy rozpocząć od momentu, kiedy naszej pociesze wyrośnie już pierwszy ząbek. Wówczas warto wybierać się na regularne wizyty kontrolne co trzy miesiące, aby nie tylko oswoić malucha z gabinetem, ale również zapobiec ewentualnym wadom zgryzu. W większych miastach możemy również odwiedzić stomatologa dla dzieci w święta, co jest szczególnie istotne w sytuacjach awaryjnych.

Specjalistyczne gabinety, jak chociażby NOVAMED z Legnicy, to także całodobowa opieka stomatologiczna, dostępna w dni wolne od pracy. Pomimo regularnego lakowania i lakierowania, zęby dziecka wciąż narażone są bowiem na powstawanie ubytków. Wybranie się do stomatologa dla dzieci w święta jest więc znakomitym rozwiązaniem w przypadku, gdy do ponownego otwarcia zwykłych gabinetów pozostało jeszcze kilka dni. Nie bagatelizujmy więc stanu uzębienia naszego dziecka – zapewnimy mu w ten sposób nie tylko piękniejszy uśmiech, ale też pewność, że dentysty nie trzeba się bać.

Related posts