Zazdrostki – co to takiego?

Zazdrostki to rodzaj firanki, która zazwyczaj montowana jest w kuchni lub łazience. Zazdrostki montowane są wewnątrz ramy okiennej, za pomocą specjalnego drążka, który najczęściej ma uniwersalny rozmiar, dzięki czemu możemy dopasować go do szerokości naszego okna. Główną cechą, a dla niektórych osób zaletą, jest to, że pozwala ona na zasłonięcie dolnej połowy okna. Jest to rozwiązanie dla osób, których okna mieszkaniowe wystawione są na ruchliwe ulice, ponieważ zazdrostki pozwalają zasłonić nasze wnętrze przed ciekawskim wzrokiem przechodniów.

Zazdrostki – wady i zalety produktu produktu

Zazdrostki mają swoje wady i zalety, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wykorzystaniu ich w naszym domu. Główną zaletą zazdrostek jest sposób ich montażu, który jest bardzo łatwy i nie wymaga od nas użycia żadnych specjalnych narzędzi. Z tego powodu też, zazdrostki są rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na założenie karniszy w domu, a zależy im na zachowaniu prywatności, co możliwe jest w przypadku wykorzystania zazdrostek, firan lub zasłon. Istnieje również możliwość zakupu zazdrostki na wymiar, dzięki czemu klient nie musi bać się, że jego okno będzie za małe lub za duże. Zazdrostki dostępne są w wielu różnych stylach, motywach i materiałach, z których zostały stworzone. Najpopularniejsze jednak są klasyczne ażurowe zazdrostki, które posiadają motywy np. kwiatowe. Zazdrostki w kwiaty dostępne są również w formie zasłon, które tworzone są z grubszych materiałów takich jak np. poliester. Główną i chyba jedyną wadą produktu jest to, że zazdrostki nie pasują do każdego wnętrza. Na przykład w przypadku wnętrz stworzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, zazdrostki w kwiaty byłyby przysłowiowym strzałem w kolano.

Zazdrostki – jak dopasować je do naszego okna?

W przypadku okien, które nie są dzielone przez ruchomy słupek, dopasowanie zazdrostki oraz drążka, na którym wisieć będzie nasza zazdrostka nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak posiadamy tak zwane okna dwuskrzydłowe, musimy zainwestować zarówno w dwa drążki, jak i w dwie zazdrostki, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli bez przeszkód w pełni korzystać z obu części okna.

Related posts