Jak wybrać dobrej jakości wędliny?

Szynki, kiełbasy czy pasztety to bardzo częste dodatki do kanapek. Są również chętnie stawiane na stołach jako przekąski podczas rodzinnych spotkań czy imprez. Z troski o nasze i najbliższych zdrowie, powinniśmy brać pod uwagę skład mięsnych powyższych produktów. Jak właściwie wybrać wędlinę? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Wszystkie odpowiedzi na postawione pytania otrzymasz z niniejszym artykule.

W poszukiwaniu wymarzone smaku: śląska Morliny

Szukając produktów mięsnych, powinniśmy zawsze patrzeć na etykiety, które prezentują skład. Oczywiście dla wielu osób, to mało przydatna informacja, ponieważ nie wiedzą, w jaki sposób są oznaczone sztuczne substancje i na co zwracać uwagę. Pamiętajmy, że nasze codziennie wybory żywnościowe są ważnym elementem życia, które wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. W dzisiejszych czasach jedynie mięso dobrej jakości jest warte uwagi. Oczywiście wiąże się to z wyższymi cenami, ale czy warto oszczędzać na zdrowiu?

Istnieje wiele kryteriów, którymi powinien się kierować każdy konsument. Każde z nich są inne z uwagi na różne rodzaje produktów mięsnych.

Kiełbasy

Kiełbasy to zapeklowane i rozrobione mięso owinięte jelitem lub osłoną. Na rynku mamy szeroki dostęp do kiełbas wędzonych, pieczonych czy parzonych. W kiełbasie znajdować się może dodatkowy tłuszcz. Kiełbasy to np. salami, żywiecka czy toruńska. Wśród najpopularniejszych w polskich marketach możemy spotkać kiełbasę żywiecką z Krakusa oraz kiełbasę toruńską marki Madej Wróbel. Chętnie spożywana przez Polaków jest również kiełbasa śląska Morliny.

Produkty blokowe

Produkty blokowe niestety mają złą sławę ze względu na niskiej jakości wartości odżywcze. Wśród najpopularniejszych jest szynka konserwowa oraz mielonka turystyczna. Produkty te są wyrabiane z rozdrobionego mięsa, tłuszczu oraz podrobów. Charakterystyczna cecha jest także powłoka przypominająca galaretę. Bloki te są oczywiście bardzo smaczne, niestety zawierają najmniej mięsa ze wszystkich wyrobów mięsnych. O samej jakości świadczy, też ich sposób zapakowania oraz niska cena. Słynne puszki z mielonką są już właściwie kultowe. Zanim zdecydujesz się na taki produkt, przeczytaj dokładnie etykiety.

Related posts

Leave a Comment