Nowoczesne kocyki minky

Jeśli szukamy kocyka wielofunkcyjnego dla naszej pociechy, nie w każdym przypadku musimy unikać materiałów nieorganicznych. Rozwiązaniem jest nowoczesny materiał minky, który jest odmianą poliestru. Ten miękki i przyjemny w dotyku materiał sprawdzi się w naszym domu już od pierwszych dni przebywania w nim niemowlaka.

Milutkie kuleczki

Kiedy patrzymy na materiał minky z pewnej odległości przypomina on swoim wyglądem matę antypoślizgową. Wynika to ze specjalnego tłoczenia materiału. W przeciwieństwie do klasycznego polaru czy dzianiny minky posiada na swojej powierzchni specjalne wypustki. Od tych tłoczeń pochodzi zresztą nazwa materiału – „wytłoczone kropki” to po angielsku „minky dots”. Materiał z okrągłymi wypustkami jest najpopularniejszym i podstawowym wzorem minky. Jednak w sklepach znajdziemy również poduszki i kocyki dla dzieci z minky wytłaczane w serduszka czy gwiazdki, a nawet całkowicie gładkie.

Nowoczesność

Materiał został opracowany przez naukowców w USA. Dzięki odpowiedniej budowie, w przeciwieństwie do innych sztucznych tkanin, doskonale oddycha i przepuszcza powietrze. Jednocześnie dzięki swojej strukturze odznacza się wysoką izolacją termiczną. Te wszystkie cechy powodują, że kocyki minky dla dzieci są idealne przez cały rok.

Materiał jest przebadany pod wieloma kątami i posiada potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa, jest więc idealny dla delikatnej dziecięcej skóry.

Minky zyskuje popularność

Minky staje się coraz bardziej popularny. Obecnie w wyprawce dla niemowlaka może zagościć nie tylko w formie kocyka, ale też poduszek, a nawet ubranek i czapeczek. Rodzice, którzy zakochają się w minky mogą również znaleźć coś dla siebie. Coraz częściej spotykane są koce z minky w dużych rozmiarach. Możemy nawet kupić wytłaczane zasłony.

Za popularnością minky przemawia na pewno to, jak miły jest w dotyku. Materiał przypomina aksamit, a jednocześnie jest rozciągliwy i łatwy do utrzymania w czystości, co jest bardzo ważną cechą przy codziennym użytkowaniu.

Odpowiednia gramatura

Kiedy wybieramy kocyk z minky dla dziecka kierujemy się tym, jak łatwy w utrzymaniu jest materiał. Podczas codziennego używania kocyk z pewnością szybko się pobrudzi, Minky można szybko i łatwo uprać wrzucając go do pralki i prać w temperaturze 30 stopni. Większą wytrzymałość i dłuższą żywotność naszego kocyka zapewni wykonanie z dobrej jakości tkaniny. Kupując kocyk warto zwrócić uwagę na gramaturę minky. Im większa gramatura, tym lepszej jakości jest materiał, co daje nam gwarancję dłuższego użytkowania.

Wielofunkcyjność kocyków z minky

Najczęściej szukając kocyka z minky można spotkać połączenie wytłaczanego materiału z bawełną i innymi naturalnymi materiałami. Kocyki w ten sposób zyskują jeszcze na swoim wyglądzie. Połączenie przyjemnego minky z kolorową zdobioną w misie bawełną sprawi, że pokój dziecka będzie bardziej przytulny. Dzięki dodatkowemu podszyciu taki kocyk sprawdzi się doskonale jako wyłożeniu w wózku lub kołysce. Bawiąc się z naszą pociechą na podłodze lub trawie z powodzeniem możemy użyć kocyka z minky jako mięciutkiej i bezpiecznej maty.

Related posts

Leave a Comment