Narodziny dziecka – jak odpowiednio się przygotować na przyjście maleństwa.

Jednym z najwspanialszych dni dla każdego rodzica jest dzień narodzin dziecka. Żeby uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z pojawieniem się nowego członka rodziny warto dobrze do tego się przygotować. Sporządzenie listy zakupów na wyprawkę dla dziecka i dla mamy to tylko jeden z elementów, które należy wykonać. Poniższy artykuł pomoże nam o niczym nie zapomnieć.

Pierwszy dzień w domu – co będzie nam potrzebne?

Dzień, w którym przekroczymy próg domu z naszym maleństwem to pierwszy z wielu ważnych dni w życiu. Żeby dobrze się przygotować do każdego dnia rodzicielstwa należy zacząć od podstawowych rzeczy, które będą nam niezbędne od pierwszego dnia z naszym maleństwem. Przed przyjazdem zadbajmy więc o to, aby na nasze maleństwo czekało skręcone łóżeczko wyposażone w przytulną kołderkę i poduszkę. Warto również wyposażyć się w butelki na mleko oraz laktator, który przy problemach z karmieniem może nam wiele ułatwić. Pamiętajmy również o zakupie wózka. Najlepszym wyborem może okazać się tzw. 3 w 1. Dzięki jednemu zakupowi wyposażymy nasze maleństwo w cztery kółka na kilka lat. Niezbędne mogą być również kocyki dla dziecka, które ogrzeją je po kąpieli lub w ciągu dnia.

Jak zadbać o komfort przyszłej mamy.

Czas po porodzie może być dla kobiety wymagający. Pierwsze dwa tygodnie, gdy w opiece nad dzieckiem pomaga nam partner szybko zlecą. Warto uchronić się przed niepotrzebnym stresem i dużo wcześniej zadbać o swój komfort. Jednym ze sposobów na to jest nauka dziecka rytmu dnia już od pierwszych chwil na świecie. Warto wypracować sobie pewien schemat, pomoże nam to nauczyć się dziecka i znaleźć wolny czas dla siebie. W nocy nie bójmy się poprosić partnera o pomoc. Jeżeli nie karmisz piersią to zmieniajcie się podczas przebierania i karmienia tak abyście oboje mogli wypocząć. Te drobne zmiany pozwolą ci znaleźć czas dla siebie i zregenerować się po porodzie. Pamiętaj, twoje samopoczucie wpływa na samopoczucie maleństwa.

Related posts

Leave a Comment