Co powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując szafki do pokoju dziecięcego?

Szafka do pokoju dziecięcego to mebel, którego zakup nierzadko potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Jest to bowiem element wyposażenia, który buduje w dużej mierze klimat pomieszczenia, pełniąc jednocześnie funkcję głównego schowka na ubrania, zabawki oraz pozostałe przedmioty. I chociaż początkowo może nam się wydawać, że małe dziecko nie potrzebuje większych szafek, nie zapominajmy, że nasza pociecha będzie rozwijać się niezwykle szybko. Z tego też powodu, już na etapie wstępnych zakupów powinniśmy zastanowić się nad zakupem mebla, mogącego posłużyć dziecku przez możliwie najdłuższy czas. W niniejszym artykule opowiemy Wam o czynnikach, które powinny odgrywać pierwszorzędną rolę podczas przeszukiwania sklepowych ofert.

Estetyka szafek

Poszukując estetycznej szafki do pokoju dziecięcego, zwróćmy uwagę na kolor takiego mebla. Zaleca się stawianie tu na barwy jaśniejsze, takie jak biel, błękit, czy też odcienie zieleni. To właśnie one będą tu bowiem najlepiej rzucać się w oczy, pozostając jednocześnie przyjemnymi dla oczu dziecka. Wybierając szafki, pamiętajmy również o odpowiednim wkomponowaniu ich w resztę wystroju pomieszczenia, czyli kolorystykę ścian oraz pozostałe elementy umeblowania. Jeśli jest to możliwe, wybierzmy szafkę, należącą do tej samej serii mebli, co łóżko tudzież stolik. Skutecznym rozwiązaniem jest tu też postawienie na usługi jednej, sprawdzonej marki, oferującej szeroki wybór zróżnicowanych mebli dla najmłodszych. Za przykład może nam tu posłużyć chociażby polski Klupś, który już od ponad czterdziestu lat opracowuje umeblowanie dziecięce najwyższej klasy.

Użyteczność szaf

Wiele osób zastanawia się podczas zakupu, czy szafka do pokoju dziecięcego do zabudowy jest dobrym wyborem. Rozwiązanie to z pewnością sprawdzi się w bardzo małych pomieszczeniach. W tych nieco większych, standardowe modele z pewnością otworzą przed nami szereg ciekawych możliwości aranżacyjnych, pozostając jednocześnie wygodnymi oraz bezpiecznymi dla dziecka. Przykładem jest tu chociażby model Safari Żyrafka firmy Klupś, łączący w sobie pojemność oraz stylową, czarno-białą kolorystykę.

Related posts

Leave a Comment