Absolutne must have każdego rodzica – poduszka dla noworodka obowiązkowym elementem wyprawki


Przyglądając się akcesoriom niemowlęcym, nie da się obojętnie przejść obok burzy, jaką wywołuje poduszka dla noworodka. Jedni twierdzą, że jest to zbędny wydatek, inni zaś nie wyobrażają sobie bez niej niemowlęcej wyprawki. Dlaczego warto postawić na ten produkt? Co daje używanie poduszki od pierwszych chwil życia dziecka? Czy poduszka może okazać się niezastąpiona? Odpowiedzi na te pytania szukaj w poniższym tekście.

Choć specjaliści twierdzą inaczej, poduszki można używać od pierwszych chwil życia dziecka

Przyglądając się badaniom, nie da się nie zauważyć, że wielu specjalistów twierdzi, że rodzice powinni zacząć podkładać dziecku poduszkę dopiero wtedy, kiedy samodzielnie zacznie się przewracać z boku na bok, czyli około 12 miesiąca życia. Nie da się jednak ukryć, że istnieją sytuacje, w których ta przyda się znacznie wcześniej. Jedną z nich jest z pewnością spacer. Produkt ten jest odpowiedzialny za amortyzowanie wstrząsów podczas przewożenia dziecka w wózku. To właśnie on odpowiedzialny jest za odpowiednie podparcie i zabezpieczenie głowy malucha.
Poza wspomnianą sytuacją, poduszka sprawdzi się również w momencie, kiedy dziecko jest przeziębione. Katar może skutecznie utrudniać maluchowi zasypianie na płasko. Jedynym rozwiązaniem tego problemu może wówczas okazać się dobrze wyprofilowana poduszka dla noworodka. Co więcej przyda się rodzicom, kiedy dziecku często się ulewa lub cierpi na refluks. Wówczas wspomniany produkt może zapobiec niebezpiecznemu dla zdrowia i życia zakrztuszeniu.

Jaki produkt wybrać?

Chcąc wybrać idealny produkt, warto postawić na ten, który wyprodukowany został przez doświadczonych projektantów. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że poduszka będzie w pełni bezpieczna, a co więcej – spełni w 100% oczekiwania rodzica. Pamiętaj również, aby materiał, z którego została wykonana był antyalergiczny. Dzięki temu będzie można zapomnieć o potówkach i innych wysypkach, które nie są przyjemne dla maluszka.

Related posts

Leave a Comment